Tytuvėnų Festivalis

Muzika dviems

Kviečiame į fortepijoninio dueto – vienų ryškiausių savo kartos pianistų Johan Randvere (Estija) ir Justo Šerveniko koncertą.
Programoje girdėsite J. S. Bach, M. Ravel, S. Rachmaninov kūrinius.

 

JUSTAS ŠERVENIKAS – aktyvią koncertinę veiklą pradėjo vos įstojęs į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Jis ne kartą koncertavo visose svarbiausiose Lietuvos salėse, gastroliavo beveik dešimtyje Europos valstybių ir Meksikoje, grojo su dauguma Lietuvos orkestrų ir San Luis Potosí simfoniniu orkestru (Meksika).

Johan Randvere – garsus ir talentingas jaunasis Estų pianistas.
Jis gimė 1990 metų sausio 14 d. Taline.
Mokytis skambinti fortepijonu Johan pradėjo būdamas 7 metų Võru muzikos mokykloje. Nuo 2003 m. studijavo Talino muzikos gimnazijoje pas prof. Ivari Ilja ir Marja Jürisson.
2012 m. baigė Estijos muzikos ir teatro akademiją pas prof. Ivari Ilja. Jis taip pat studijavo G. Verdi di Milano konservatorijoje pas prof. Valerio Premuroso. J.Randvere įgijo magistro laipsnį Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Jis taip pat dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė Andrejus Gavrilovas, Ronan O’Hora, Rolfas Plagge, Hui-Ying Liu-Tawastsjerna, Julian Martin ir Frederic Ržewski.
Johan Randvere sėkmingai dalyvavo daugelyje konkursų Estijoje ir užsienyje: „Klaviermusik” konkurse Vilniuje 2008 m. (I vieta ir speciali premija), 10-asis EPTA (Europos fortepijono mokytojų asociacijos) konkursas „Waterloo”, „Belgum 2010” (II vieta), konkursas „Catania 2012” muzikantai (I vieta ir Grand Prix), Luciano Luciani konkurse Italijoje 2013 m. (III vieta), „Coop” konkurse Italijoje 2013 (II vieta), „Andrea Baldi” 2014 m. Bolonijoje (I vieta ir Grand Prix). VIII Estijos nacionalinių pianistų konkursas (II vieta). Johanas buvo pasirinktas „Pille Lill Music Fund” 2014 m. Muzikantas.
Johanas Randvere koncertuoja Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Italijoje, Vatikane, Baltarusijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Suomijoje, JAV ir Kanadoje. Jis dirbo solistu ir kameriniu muzikantu visose pagrindinėse Estijos koncertų salėse ir tokiose koncertų salėse kaip „Minsko filharmonijos didžioji salė”, „Chan” scenos menų centras, „Carnegie Hall”, „Puccini” salė Milane ir kt.
Koncertavo kartu su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Talino kameriniu orkestru, Vanemuizės simfoniniu orkestru, Baltarusijos valstybiniu akademiniu radijo simfoniniu orkestru, Molodehno muzikos koledžo simfoniniu orkestru ir kt.
Jis dirbo su dirigentais, tokiais kaip Risto Joost, Paul Mägi, Sasha Mäkilä, Grigori Soroka, Jüri Alperten, Toomas Vavilov, Mihailas Gerts, Erki Pehk, Kasparas Mändas ir kiti.