Tytuvėnų Festivalis

Epitafija

Koncertas skirtas Kunigo Ričardo Mikutavičiaus atminimui

 

Pasaulinė, Algirdo Martinaičio kūrinio “Epitafija” premjera Tytuvėnuose. Šio kūrinio impulsu tapo Ispanų mistiko Švento Kryžiaus Jono knyga Kopimas į Karmelio kalną. Sielos kilimas į aukštybes, į palaimą ir išėjimas iš gyvenimo. Kūrinys parašytas Arfai ir styginiam

orkestrui. Koncerto solistė arfininkė Liucilė Vilimaitė, koncertavo įvairiose koncertų salėse Lietuvoje bei Olandijoje. Grojo su  Klaipėdos, Šv. Kristoforo, Vilniaus universiteto bei Lietuvos kameriniu orkestrais. 2018 m.  dalyvavo koncertiniame ture po Nyderlandų karalystę su žymiuoju 18-ojo amžiaus orkestru (Orkest van de 18e eeuw, Nyderlandai, dir. Daniel Reuss).

Nei vienas Tytuvėnų muzikos festivalis neapsieina be Lietuvos kamerinio orkestro, kurio pasirodymas kasmet yra vienas laukiamiausių  kultūrinių įvykių regione. Savo skambesiu,interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas.

Tai vienas savo žanro lyderių 60 metų – ilga istorija. Europoje

ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi.

Dirigentas Robertas Šervenikas yra kviečiamas diriguoti Izraelio „Cameratai“, Sankt Peterburgo filharmonijos, Slovėnijos nacionalinės operos, Rusijos valstybiniam, Karališkosios filharmonijos (Didžioji Britanija) ir kitiems simfoniniams orkestrams. Su įvairiais kolektyvais maestro koncertavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Tailande, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Izraelyje, Rusijoje, Meksikoje, bendradarbiavo su žymiais pasaulio solistais. Pastarųjų metų koncertiniai dirigento keliai iki pandemijos driekėsi iki Vokietijos, Švedijos ir Meksikos.

Programoje: A.Martinaitis „Epitafija”, Gustav Mahler – “Adagietto”
Piotr Čaikovskij – Styginių sekstetas d-moll „Souvenir de Florence“