Tytuvėnų Festivalis

Festivalio pradžios koncertas

Birželio 29 d. Kelmės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje prasidės XXI-asis tarpautinis Tytuvėnų festivalis. Du dešimtmečius klasikinės muzikos klausytojus buriančio festivalio pradžios koncerte debiutuos vienu geriausių Baltijos kraštų kameriniu orkestru laikomas Rygos Sinfonietta kamerinis orkestras ir sopranas Gunta Gelgotė.

Sinfonietta Rīga-  2006 metais įkurtas vienintelis tokio tipo kamerinis orkestras Baltijos šalyse, kuriam nuo pat įkūrimo vadovauja ir diriguoja garsus šalies muzikas Normunds Šnē. Orkestro repertuaras itin platus aprėpiantis baroko epochos subtilybes ir nūdienos muzikos akcentus, jungiantis Vakarų ir Rytų Europos muzikos tradicijas. Daugybę apdovanojimų tarp jų ir Grammy pelnęs ir ypatinga garso kokybe pasižymintis orkestras nepaliauję ieškojęs naujų muzikinių horizontų ir erdvių. Siekiant puoselėti Latvijos kamerinę muziką, orkestras kasmet į savo repertuarą įtraukia šiuolaikinių Latvijos kompozitorių kūrynius.

Gunta Gelgotė (sopranas) – Lietuvoje antrą dešimtmetį gyvenanti ir kurianti Latvijos solistė, vis dažniau sutinkama šiuolaikinės operos pastatymuose bei kamerinėje muzikoje. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė išsiskiria itin subtiliu koloratūriniu sopranu ir universalumu. Muzikantės repertuare skamba ne tik klasikų kūriniai, bet ir baltų senovės dainos.

Koncerto programoje- žymių XVIII amžiaus austrų kompozitorių kūriniai: šviesa, optimistine nuotaika ir šokio ritmu pasižyminti J. Haidno simfonija Nr. 103 ir V. A. Mocarto vokalinės muzikos kūriniai.
Koncerto programa:

1. J. Haydn Symphony Nr. 103

2. W.A.Mozart,”Schon lacht der holde Frühling” KV 580

3. W.A.Mozart „Oh, Zittre Nicht, Mein Lieber Sohn”

4. W.A.Mozart .Die enfuhrung aus dem Searail

Arie Blonde ,, Durch Zaertlichkeit”

5. W.A.Mozart Symphony Nr 23 D-dur

6. W.A.Mozart ,,Vorrei spiegarvi, oh Dio” KV 418

Arie der Königin der Nacht

7. W.A.Mozart ,,Der holle Rache ”

8. W.A.Mozart ,,Alleluia” from,,Exsultate, jubilate
Atlikėjai:

LATVIJOS KAMERINIS ORKESTRAS SINFONIETTA RĪGA

Orkestro vadovas Normunds Šnē

GUNTA GELGOTĖ

Sopranas
Dirigentas:

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius Robertas Šervenikas