Tytuvėnų Festivalis

Pietų šalių muzika

Liepos 30-ąją Tytuvėnų vienuolyno bažnyčioje skambės akordeonisto iš Serbijos Momir Novakovič ir klasikinės gitaros virtuozo iš Estijos Kiril Ogorodnikov atliekama Pietų šalių muzika. 

Momir Novakovič- iš Serbijos kilęs Estijoje gyvenantis akordeonistas. Momir žinomas kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, koncertavęs įvairiuose festivaliuose visame pasaulyje, pelnęs per 40 apdovanojimų tarptautiniuose muzikos konkursuose. 2011 m. Momir už savo muzikinius pasiekimus buvo apdovanotas Ambassador Club prizu Lugane. Atlikėjas puikiai baigė prestižiškiausią Serbijos Kragujevaco muzikos mokyklą, mokydamasis pas vieną labiausiai pripažintų akordeono mokytojų pasaulyje Miljaną Bjeleticą, magistrantūros laipsnį apsigynė Conservatorio della Svizzera Italiana Lugane, Šveicarijoje. Momiro karjerą palaikė Fritzo Gerberio fondas iš Bazelio ir HRH Jugoslavijos princesė Elizabeth. Be koncertinės veiklos muzikantas taip pat yra akordeono dėstytotas Estijos muzikos ir teatro akademijoje bei Lasnamäe muzikos mokykloje Taline. 

Kiril Ogorodnikov- atlikėjas ir kamerinės muzikos muzikantas iš Talino, vienas žymiausių Estijos jaunosios kartos klasikinės gitaros muzikantų. Kirilas Ogorodnikovas yra unikalaus kamerinės muzikos ansamblio „Duo Telluur“, kuriame groja anglų ragas ir klasikinė gitara, narys. Kartu su talentinga muzikante Heli Ernits jie koncertavo visose pagrindinėse Estijos koncertų salėse ir gastroliavo Vokietijoje. Kiril baigė Estijos muzikos ir teatro akademiją pas prof. Heiki Matliką ir Hochschule für Musik und Tanz Köln pas prof. Gerhardą. Jaunosios kartos muzikantas taip pat tobulinosi meistriškumo kursuose pas tokius tarptautinius menininkus kaip Roberto Aussel, Sergio Assad, Carlo Marchione, Eduardo Fernandez, yra laimėjęs prizų tarptautiniuose klasikinės gitaros konkursuose. Kirilas dėsto gitarą Georgo Otsa muzikos mokykloje Taline, taip pat Estijos muzikos ir teatro akademijoje.

 

Abu atlikėjai be klasikinės kamerinės muzikos domisi pietietiškais ritmais. Savo išskirtiniu Astoro Piacolos muzikos atlikimu, kuris apjungia šiuolaikinės, klasikinės ir džiazo muzikos stilius, atlikėjais yra žinomi už Estijos ribų. Momiras teigia, jog nepaisant gimimo vietos visi muzikantai turi tą pačią aistrą ir ritmo jausmą; akordeonistas taip pat atvirauja, kad pradžioje šios muzikos atlikimas Šiaurės šalyse kėlė jaudulį: „Atrodė įdomu ir tikras iššūkis tai įgyvendinti čia, Šiaurės šalyje, kuri vis dar laikoma šalta ir santūria“. Piacolo tango nuevo nuo tradicinio tango skiriasi džiazo elementais, ypatinga harmonija ir netikėtais garsais, kontrapunktu ir kompozicija. Kaip pažymėjo argentinietis psichoanalitikas Carlosas Kuri, Piacola taip meistriškai sujungė tango su Vakarų pasaulio muzikiniais elementais, kad net sukūrė naują muzikos stilių.

 

Plačiau apie atlikėjus: https://momirnovakovic.com/bio/ ir https://kirillogorodnikov.ee/ 

 

Programa

JOSEPHAS KASPARAS MERTZAS (Joseph Kaspar Mertz, 1806- 1856)

Barkarolė op. 41/ Barcarolle op. 41

Mazurka op. 40

 

LENAS VILJAMSAS (Len Williams, 1910- 1987) 

Aranžuotos „Ispaniškos dainos“/ Arranged Spanish Songs

 

ISAKAS ALBENISAS (Isaac Manuel Francisco Albéniz, 1860- 1909)

 „Astūrija“/ Asturias

„Maljorka“/ Mallorca

”Sevilija”/ Sevilla

 

MANUELIS DE FALAS (Manuel de Falla, 1876- 1946)

„Milerio šokis“/ The Miller‘s Dance

 

DUŠANAS BOGDANOVIČIUS (Dušan Bogdanović, 1955- )

5 romansai/ 5 Romances

 

MATEO FALONIS (Matteo Falloni, 1969- )

„Felikso tango“/ Felix Tango 

 

ASTORAS PIACOLA (Ástor Piazzolla, 1921- 1992)

„Kavinė 1930 m.“/ Cafe 1930

„Naktinis klubas 1960 m.“/ Nightclub 1960

 

EGBERTAS GISMONTI (Egberto Amin Gismonti, 1947- )

„Vanduo ir vynas“/Agua e vinho

 

PAULO BELINATIS (Paulo Bellinati, 1950- )

Jongo

 

Atlikėjai:

MOMIR NOVAKOVIČ (akordeonas, Serbija)

KIRIL OGORODNIKOV (klasikinė gitara, Estija)